Transport weselny- czy warto wynająć autokar?


Transport weselny- czy warto wynająć autokar?

Organizacja wesela to dla młodych par ogromne przedsięwzięcie logistyczne. To całe mnóstwo spraw do załatwienia, a wszystko zaczyna się od sporządzenia listy gości, która jest niezbędna nie tylko w celu ustalenia wszystkiego w restauracji. Dziś coraz częściej pary młode, którym zależy na komforcie gości, decydują się również na zapewnienie im noclegów lub transportu w postaci busa lub autokaru. Czy i kiedy warto wynająć autokar dla gości weselnych? O czym pamiętać przy wynajmie autobusów?
Transport na wesele

Po co autokar na wesele?

Nierzadko młode pary decydują się na organizację wesela poza rodzinnymi miejscowościami. Czasami są to nawet miejsca bardzo odległe. Na wybór wpływ mają wolne wcześniejsze terminy czy niższe ceny. W takim przypadku jednak goście muszą jakoś dojechać do wybranego przez parę młodą miejsca. Ponadto nierzadko kościół, w którym młoda para bierze ślub jest oddalony od restauracji, w której ma być wesele. Może to generować problemy związane z dojazdem gości. Nie każdy lubi podróżować własnym samochodem w nieznane miejsca, a poza tym na weselach strumieniami leje się alkohol i każdy chce się go napić, a nie przyglądać się tylko pijącym z zazdrością, bo jest kierowcą. Do tego na wesela zapraszamy zwykle także nasze ciocie czy dziadków, a są to osoby nierzadko w podeszłym już wieku, które ani nie jeżdżą już własnymi samochodami, ani też podróżowanie samemu autobusem w nieznane nie jest dla nich komfortowe. Na pewno znajdzie się także młodzież, która jeszcze nie ma prawa jazdy albo własnego samochodu. Jeśli uzbiera się spore grono takich osób, warto wynająć im autobus, którym komfortowo dojadą na miejsce ślubu, wesela, a później wrócą do domu.
https://ro-ko.pl/wynajem-autobusow/

Kiedy wynająć autokar i jak to zrobić?

W pierwszej kolejności należy się upewnić, że autokar będzie potrzebny. Trzeba zrobić listę gości i zaczekać do terminu, który goście mają na potwierdzenie swojej obecności na weselu. Kiedy już będziemy mieć pewną liczbę osób, zapytajmy gości, czy byliby chętni na dojazd autobusem. Jeśli spora grupa osób wyrazi taką chęć, wtedy możemy myśleć o wynajmie pojazdu. Jaki pojazd wynająć? Jeśli chętnych na podróż autobusem jest kilkunastu, wystarczy bus, ale jeśli jest to już 20 lub więcej osób, lepiej zdecydować się na większy autobus. Warto też, aby ze dwa – trzy miejsca były wolne na wszelki wypadek. Może się zdarzyć, że w ostatniej chwili ktoś będzie potrzebował dołączyć do podróży, bo np. zepsuł mu się samochód, którym miał jechać. Niekiedy konieczny jest także nocleg niektórych gości w miejscu odbywania się wesela. Należy więc wynająć taki pojazd, aby goście mogli zabrać więcej rzeczy, na przykład ubrania czy buty na zmianę. Oksfordki męskie z mybaze będą eleganckim obuwiem na ślub i weselną zabawę, ale na drogę powrotną czy następny dzień można zabrać inne, wygodniejsze obuwie. Tak samo panie muszą wręcz zabrać ze sobą wygodniejsze buty na zmianę dla szpilek. Aby wynająć autobus, wystarczy zatrudnić naszą firmę i  podać firmie liczbę osób oraz ustalić wszystkie niezbędne zasady. Najlepiej ustalić jedno miejsce, w którym zbiorą się wszyscy pasażerowie, aby autobus nie musiał jeździć po każdego z osobna. Dobrze też ustalić, by kierowca poczekał pod kościołem, aby zawieźć gości po ślubie do restauracji, w której będzie wesele. Ważne są także zasady powrotu. Warto ustalić co najmniej dwie tury powrotów, aby umożliwić gościom wyjazd o różnych porach. Nie każdy, a szczególnie osoby starsze czy z małymi dziećmi, jest w stanie i chce bawić się prawie do rana.